Võtame vastu uusi õpilasi eelklassi! Eelklassi saab astuda ilma katseteta.

Laulustuudio katsed toimuvad 6.septembril 2022 muusikakooli laulustuudios.

Täpse kellaaja teatame hiljemalt 28. augustiks

SISSEASTUMISAVALDUSTE JAOKS
ARNO Rakvere avaleht
Vajuta lingile ja asu avaldust täitma!

RAKVERE MUUSIKAKOOLI 2021/2022 ÕPPEAASTA  II POOLAASTA TÖÖPLAAN

30.mai 2022 MUUDETUD RMK TÖÖPLAAN

MUUDETUD RMK TÖÖPLAAN 2021-2022 II POOLAASTA

JAAN PAKK 120

Jaan Pakk 26.XI 1901 – 08.XII 1979

Täna on Rakvere Muusikakooli asutaja ja legendaarse muusikapedagoogi 120. sünniaastapäev. Jaan Pakk ei olnud lihtsalt muusikaõpetaja. Ta oli ka oma õpilaste vanemate, vanavanemate ja lõpuks ka kogu Rakvere muusikakoolitaja. Kooride, pasunakooride, ansamblite ja orkestrite ellukutsuja. Mees, kellest sai legend juba tema eluajal. Jaan Pakk mõjutab tegelikult igavikku, sest kunagi ei saa keegi öelda, kus tema mõju lõpeb.

Targa ja mõistliku mehena teadis ta et:

• ega taimed sellest paremini kasva  kui sa neid otsast sikutad;
  • et peotäis kannatlikkust on väärt rohkem kui ämbritäis tarkust;
  • et inimesele ei saa midagi õpetada, sa  saad vaid aidata tal see endas üles leida;
  • et haridus pole mitte ämbri täitmine, vaid tule süütamine.

Rakvere Muusikakool on 18 korda tähistanud oma asutaja sünnipäeva üleriigilise noorte muusikute päevadega, mis üle aasta toimusid kammeransamblite festivalina või noorte keelpilliorkestrite foorumina. Kurvastuseks pole kuri viirus viimasel kahel aastal lubanud kutsuda kokku noori muusikuid. See aga ei tähenda, et me oma kooli asutajat oleksime unustanud. Igal sügisel, kui muusikakooli saali kogunevad esimest korda särasilmsed muusikuhakatised, siis tutvustame alati saali seinal muhelevat kooli asutajat ja esimese direktori fotot.

Kuigi muusikakool ei asu juba ammu selles hoones, kus Jaan Pakk selle asutas, on tema hea ja südamlik hing ka uude koolimajja kaasa tulnud ja nii valvab ta vaim ikka selle üle, et hea muusikaõpetus Rakverest kaduma ei saaks!  Mõnel vaikse hilisel õhtutunnil, kui enam ükski õpilane ega õpetaja koolimajas ei viibi võib kuulda kusagilt kaugelt vaikset meloodiat helisemas ning see teeb vaid meele rõõmsaks – Jaan Pakk on ikka meiega!

Täna, meie muusikakooli asutaja ja esimese direktori 120. sünniaastapäeval ei saa me seda sündmust planeeritult suure orkestrite mängupeoga tähistada. Viisime tänulikult tema hauale pärja ja süütasime meenutusküünlad.

Seni, kuni kestab muusikakool, elab Jaan Pakk ikka ja igavesti.  Suur tänu, Jaan Pakk!

Rakvere Muusikakooli kohamaks 2022 UUS!

kohamaks 2022

Õppetasude kohta saate infot Määrus 9 2020